Proč je EFT metoda tak rychlá a účinná? 

image

EFT, to není jen povídání. EFT je cílená práce s podvědomím. Proto je tak účinná. Proto je tak rychlá. Hledáme spouštěče nežádoucího nastavení a opravujeme je.

„Se svým traumatem jsem se 4 roky trápila. Díky EFT terapii jsem se ho zbavila za jediné sezení.“

„Dvacet let chodím k psychologovi a tak, jak jsem se posunula za dvě sezení u Vás, jsem se neposunula za celých dvacet let.“

„Měla jsem strach z jednoho jednání. Díky EFT jsem si ho prožila dopředu a když na něj přišla řada, už jsem se nebála. Dopadlo to nadmíru dobře.“


To jsou výpovědi některých mých klientů.

Jak je možné, že je metoda EFT tak rychlá a účinná? 
Zatímco běžná psychoterapie většinou funguje na bázi povídání a zvědomování si určitých zažitých mechanismů, které nám neslouží k dobru, metoda EFT přímo s těmito mechanismy pracuje a opravuje je.

Součástí EFT je vždy poklepávání na akupresurní body, což zklidňuje napětí v těle a dostává klienta postupně do lehkého alfa stavu – stavu podobného tomu, které máme před usnutím. V tomto stavu je naše podvědomí otevřené a přístupné změnám. V tomto stavu pak můžeme uvolnit nezpracovaná traumata, bloky, strachy a další emoce, které nám znepříjemňují život. Když zpracujeme klíčové vzpomínky – události, které spustily nežádoucí vnitřní nastavení, dochází k harmoničtějšímu přenastavení.

Není nemožné, avšak je velmi těžké měnit naše vnitřní nastavení silou vůle. Takové změny se obvykle dějí velmi pomalu, někdy i v řádech mnoha let. S pomocí EFT terapií lze naopak toto nastavení měnit poměrně snadno - v závislosti na otevřenosti a upřímnosti klienta.