image


Neumím plakat - PŘÍBĚH Z PRAXE

„Štve mě, že neumím plakat, když to potřebuju. Cítím se kvůli tomu pořád pod tlakem a jsem často nepříjemná na děti a manžela. Netuším odkud se to bere a co s tím. Připadám si jak megera.“

Popisujeme s klientkou problém a poklepáváme přitom na meridiánové body. Takto snížíme intenzitu emocí a dostaneme se blíže k podvědomí. Pak hledáme, kde vzniklo podvědomé přesvědčení, že plakat není vhodné či bezpečné.


imageProč antidepresiva nejsou řešením deprese

Mezi nejčastější duševní onemocnění patří deprese a obvyklým řešením jsou antidepresiva. Ano, v určitých situacích mohou pomoci. K získání odstupu a sil, zvláště když koketujete s předčasným ukončením života. Jejich dlouhodobé užívání, bez podpůrné péče, však bývá zrádné.

Víte, co je skutečnou příčinou deprese a co s ní?


image

Proč je EFT terapie tak rychlá a účinná?

Zatímco běžná psychoterapie většinou funguje na bázi povídání a zvědomování si určitých zažitých mechanismů, které nám neslouží k dobru, metoda EFT přímo s těmito mechanismy pracuje a opravuje je. EFT, to není jen povídání. Je to cílená práce s podvědomím. 

image

Nejsem hodna lásky - PŘÍBĚH Z PRAXE

Gabriela by si přála mít se více ráda, umět se za sebe postavit. Také umět se více uvolnit v intimním životě. Výraznější projevy lásky v ní způsobují nejistotu. Sama je přitom velice laskavá, obětavá, pečující typ. Lásku dává, ale má problém ji stejnou měrou přijímat. Třeba i tím, že si dopřeje čas výhradně pro sebe. V důsledku toho se cítí často vyčerpaná, sama na sebe naštvaná, má sklony k úzkostem a depresím. 

image

Trauma - zranění, o kterém se nemluví

Co je to vlastně trauma a proč může vzniknout i při zdánlivě neškodné situaci? Proč jej často nevědomky způsobujeme svým dětem a jak se tomu můžeme vyhnout? Vše podstatné, co jste chtěli vědět o traumatu, ale nenapadlo vás možná se zeptat.

image

Jak minulost buduje strach dělat, co skutečně chceme  - PŘÍBĚH Z PRAXE

Michal přichází s přáním odstranit strach dělat to, co skutečně dělat chce. V životě se rozhoduje na základě toho, co by se mělo, co je vhodné, co je rozumné, čím si zajistí přízeň druhých – a často je pak rozmrzelý, že nežije více sám za sebe. Přál by si být více v kontaktu se svým srdcem, poznat, které touhy jsou jeho a nenaplňovat jen očekávání druhých. Poslední léta jej provází různé strachy a úzkosti, kterých by se rád zbavil. 

image

Strach ze smrti a její předvídání - PŘÍBĚH Z PRAXE

Radka přichází z pocitem, že si přitahuje špatné věci. Když ji pobídnu k vysvětlení, rozpovídá se, že pracovala v domech se sociálními službami a často předem věděla, kdo umře a to se také naplnilo. U některých klientů viděla také kdy a jak umřou. Vnímala u nich různé energie, někdy dobré, někdy naopak velmi temné. 

Když se před 3 lety podívala na sebe do zrcadla, cítila, že je něco špatně. Záhy na to jí bylo oznámeno, že má rakovinu prsu. 

imageUzdravením vnitřního dítěte ke spokojenějšímu rodičovství - PŘÍBĚH Z PRAXE

Honza má problém se svým synem. Rád by k němu měl bližší vztah, ale divokost dítěte jej rozčiluje. Nedokáže se v jeho přítomnosti uvolnit, vadí mu, když je hlasitý, vadí mu, když dělá na zemi kotouly nebo poskakuje. Ačkoliv by byl rád laskavým otcem, většinu času na syna křičí a sekýruje jej. Má nutkání jeho dětský pohled na svět nahrazovat svým dospělým, nemá pochopení pro dětské fantazie.

Při EFT terapii se vracíme do Honzova dětství a nacházíme v něm totožné situace.


image

Hamiltonův hmat jako forma znásilnění - PŘÍBĚH Z PRAXE

Kristýna přichází s porodním příběhem, který by se dal nazvat „Všechno špatně“. 

Při vyšetření v nemocnici na lehátku ji najednou sestry z obou stran přidržují za ruku a doktor bez upozornění či svolení provede Hamiltonův hmat.

image

Nepovedená anestezie - PŘÍBĚH Z PRAXE

Tento příběh není určen pro citlivější povahy, zvažte proto prosím, zda jej skutečně chcete číst. Zároveň je ale také o naději a o tom, že zázraky jsou možné. Že i ta největší trauma, se kterými se můžeme potýkat léta, je mnohdy možné velmi rychle vyléčit.


imageZpracování křivdy a nečekané řešení vztahu s recepční – příběh z pera klientky

Ke Káji jsem přišla kvůli zážitku z posledního zaměstnání, kdy jsem byla vyhozena na základě chyby, za kterou jsem nemohla. Díky Káji jsem si zpracovala silný pocit křivdy a lítosti a nahradila jej silou a důvěrou. Také jsem potřebovala zpracovat špatné výsledky z preventivního stěru na děložním čípku.