imageNejsi pokažená/ý! Jsi jen otiskem svého životního příběhu.

Může se zdát, že některé naše pocity jsou divné, nelogické nebo nepřípustné. Každý pocit však má svůj důvod, jen jej mnohdy nevidíme.

Když člověk odhalí příčinu těchto pocitů, svého nutkání či chování, najednou si uvědomí, že s ním není nic v nepořádku. To jen životní okolnosti utvářely váš vnitřní svět, vaše vnitřní nastavení.

image


Neumím plakat - PŘÍBĚH Z PRAXE

„Štve mě, že neumím plakat, když to potřebuju. Cítím se kvůli tomu pořád pod tlakem a jsem často nepříjemná na děti a manžela. Netuším odkud se to bere a co s tím. Připadám si jak megera.“

Popisujeme s klientkou problém a poklepáváme přitom na meridiánové body. Takto snížíme intenzitu emocí a dostaneme se blíže k podvědomí. Pak hledáme, kde vzniklo podvědomé přesvědčení, že plakat není vhodné či bezpečné.


imageProč antidepresiva nejsou řešením deprese

Mezi nejčastější duševní onemocnění patří deprese a obvyklým řešením jsou antidepresiva. Ano, v určitých situacích mohou pomoci. K získání odstupu a sil, zvláště když koketujete s předčasným ukončením života. Jejich dlouhodobé užívání, bez podpůrné péče, však bývá zrádné.

Víte, co je skutečnou příčinou deprese a co s ní?


image

Proč je EFT terapie tak rychlá a účinná?

Zatímco běžná psychoterapie většinou funguje na bázi povídání a zvědomování si určitých zažitých mechanismů, které nám neslouží k dobru, metoda EFT přímo s těmito mechanismy pracuje a opravuje je. EFT, to není jen povídání. Je to cílená práce s podvědomím. 

image

Nejsem hodna lásky - PŘÍBĚH Z PRAXE

Gabriela by si přála mít se více ráda, umět se za sebe postavit. Také umět se více uvolnit v intimním životě. Výraznější projevy lásky v ní způsobují nejistotu. Sama je přitom velice laskavá, obětavá, pečující typ. Lásku dává, ale má problém ji stejnou měrou přijímat. Třeba i tím, že si dopřeje čas výhradně pro sebe. V důsledku toho se cítí často vyčerpaná, sama na sebe naštvaná, má sklony k úzkostem a depresím. 

image

Trauma - zranění, o kterém se nemluví

Co je to vlastně trauma a proč může vzniknout i při zdánlivě neškodné situaci? Proč jej často nevědomky způsobujeme svým dětem a jak se tomu můžeme vyhnout? Vše podstatné, co jste chtěli vědět o traumatu, ale nenapadlo vás možná se zeptat.

image

Jak minulost buduje strach dělat, co skutečně chceme  - PŘÍBĚH Z PRAXE

Michal přichází s přáním odstranit strach dělat to, co skutečně dělat chce. V životě se rozhoduje na základě toho, co by se mělo, co je vhodné, co je rozumné, čím si zajistí přízeň druhých – a často je pak rozmrzelý, že nežije více sám za sebe. Přál by si být více v kontaktu se svým srdcem, poznat, které touhy jsou jeho a nenaplňovat jen očekávání druhých. Poslední léta jej provází různé strachy a úzkosti, kterých by se rád zbavil. 

image

Strach ze smrti a její předvídání - PŘÍBĚH Z PRAXE

Radka přichází z pocitem, že si přitahuje špatné věci. Když ji pobídnu k vysvětlení, rozpovídá se, že pracovala v domech se sociálními službami a často předem věděla, kdo umře a to se také naplnilo. U některých klientů viděla také kdy a jak umřou. Vnímala u nich různé energie, někdy dobré, někdy naopak velmi temné. 

Když se před 3 lety podívala na sebe do zrcadla, cítila, že je něco špatně. Záhy na to jí bylo oznámeno, že má rakovinu prsu. 

imageUzdravením vnitřního dítěte ke spokojenějšímu rodičovství - PŘÍBĚH Z PRAXE

Honza má problém se svým synem. Rád by k němu měl bližší vztah, ale divokost dítěte jej rozčiluje. Nedokáže se v jeho přítomnosti uvolnit, vadí mu, když je hlasitý, vadí mu, když dělá na zemi kotouly nebo poskakuje. Ačkoliv by byl rád laskavým otcem, většinu času na syna křičí a sekýruje jej. Má nutkání jeho dětský pohled na svět nahrazovat svým dospělým, nemá pochopení pro dětské fantazie.

Při EFT terapii se vracíme do Honzova dětství a nacházíme v něm totožné situace.


image

Hamiltonův hmat jako forma znásilnění - PŘÍBĚH Z PRAXE

Kristýna přichází s porodním příběhem, který by se dal nazvat „Všechno špatně“. 

Při vyšetření v nemocnici na lehátku ji najednou sestry z obou stran přidržují za ruku a doktor bez upozornění či svolení provede Hamiltonův hmat.

image

Nepovedená anestezie - PŘÍBĚH Z PRAXE

Tento příběh není určen pro citlivější povahy, zvažte proto prosím, zda jej skutečně chcete číst. Zároveň je ale také o naději a o tom, že zázraky jsou možné. Že i ta největší trauma, se kterými se můžeme potýkat léta, je mnohdy možné velmi rychle vyléčit.


imageZpracování křivdy a nečekané řešení vztahu s recepční – příběh z pera klientky

Ke Káji jsem přišla kvůli zážitku z posledního zaměstnání, kdy jsem byla vyhozena na základě chyby, za kterou jsem nemohla. Díky Káji jsem si zpracovala silný pocit křivdy a lítosti a nahradila jej silou a důvěrou. Také jsem potřebovala zpracovat špatné výsledky z preventivního stěru na děložním čípku.