Rozhovor pro Děti jsou taky lidi: O EFT terapii, ADHD a porodním traumatu

???? Osvětový rodičovský kanál Děti jsou taky lidi se zabývá tématem respektujícího rodičovství a má výraznou zásluhu na zvyšování povědomí o traumatu a o tom, jak mu předcházet.  

???? Se Zdeňkou Šíp Staňkovou jsme si povídaly o tom, jak může EFT pomoci při zpracování traumatu, jak funguje a jak jej můžeme začlenit do běžného denního života. Dostaly jsme se také k porodním traumatům a ADHD – tématům, které jsou mi díky osobní zkušenosti velmi blízké. 

???? Z rozhovoru:
(O EFT) „Lidé mají, a dělá to i rozvoj esoteriky, pocit, že je třeba myslet pozitivně a mluvit pozitivně, aby to pozitivní bylo. Ale my potřebujeme nejdříve zvědomit to negativní. Podívat se na to, otevřít to a doslova vypustit. Tím, že se budeme tvářit, že to tam není, tak to nezmizí. Takže tímhle se začíná. Ačkoli to vypadá negativně, je to jen takový začátek, že si pocity přiznáme a paradoxně tím, že si je přiznáme a takhle je odťukáme, se zmírní. A pak se pracuje se vzpomínkami. Je fajn, že díky poklepávání nevzniká nějaká těžká katarze, když jdete do nepříjemných vzpomínek.


imageRozhovor pro Celostní medicínu: Jak se zbavit strachu ze smrti

Co dělat s akutním i dlouhodobým strachem ze smrti? Jak tento strach ovlivňuje kvalitu našeho života? Může nám strach ze smrti přinést i něco dobrého? Na tyto otázky jsem odpovídala psychologovi MUDr. Jiřímu Hamerskému pro e-magazín Celostní medicína. 

Z rozhovoru: 
"To, jak vnímáme smrt, ovlivňuje naše kultura, naše víra, naše výchova, ale také naše osobní zkušenosti se smrtí. Především pak když nám poprvé umře někdo blízký. Nebo když jsme v ohrožení života. Tyto situace nás vždy hluboce zasáhnou a málokdy si s nastalými emocemi beze zbytku poradíme. Často v nás zůstanou a na podvědomé úrovni nás dále ovlivňují. Říká se tomu zapouzdřené emoce."

Více v článku zde: 
https://www.celostnimedicina.cz/karla-mikova-jak-se-zbavit-strachu-ze-smrti.htm